Проектування. Внутрішнє освітлення - CTS - Проектуємо та втілюємо в реальність

Проектування. Внутрішнє освітлення

Людиноцентризм та здорове освітлення

Еволюція принципів здорового освітлення сьогодні знаходиться на етапі розуміння важливості понять фотобіологічної безпеки та циркадних ритмів людини.
Питання засліплення, рівномірності, потужності, вже зараз регулюються стандартами ДБН та ЄН.

В своїх проектах ми виконуємо нормативи, розширюючи межі комфорту освітлення розумінням сучасних тенденцій.
Ще 5 років тому поняття циркадності ритмів організму було світлотехніці невідомим, сьогодні ми можемо розробити сценарій, який змінюється разом з часом доби, максимально імітуючи умови природного освітлення.

Принципи проектування внутрішнього освітлення

Наше завдання як світлотехніків – скорегувати напрям ідеї архітектора/дизайнера так, щоб кінцевий результат відповідав функціональним та естетичним вимогам, які доповнюють та підкреслюють ідею автора простору. За відсутності такого ми аналізуємо завдання та пропонуємо власні рішення враховуючи специфіку сегмента роботи (промисловість, бізнес-простори, HoReCa…).

Різниця в проектуванні між сегментами

В проектуванні внутрішнього освітлення першочергове значення має саме сегмент, адже вимоги варіюються залежно від призначення приміщення. Коли ми говоримо про лінії виробництва, технічні приміщення, склади (промисловість), де естетика немає значення, то опираємось на баланс між рентабельністю та комфортом. Здоров’я тут на першому місці, адже в таких просторах люди перебувають тривалий час і потребують світла, під яким їм комфортно й безпечно перебувати.

Якщо мова заходить про HoReCa, то переносимо акцент на естетику, затишок та дизайнерський задум з точки зору відвідувача та пропрацьовуємо функціональність для працівників.

Бізнес (бізнес-центри, офіси, опен-спейси) поєднує в собі основні риси попередніх сегментів і вимагає комбінованих рішень.
Проектування автосалону, ТРЦ чи медичного центру через різницю функціональностей відбувається з врахуванням особливостей кожного сегменту окремо.

image Поділитись