Проектування. Архітектурне освітлення - CTS - Проектуємо та втілюємо в реальність

Проектування. Архітектурне освітлення

Людиноцентризм та здорове освітлення

Бути на крок попереду, передбачати та задавати тренди – ось що є рушійною силою роботи нашої команди.

Позиція ЦТС – проектування освітлення, яке не втратить своєї актуальності через мінливість “модних” тенденцій. Безпека, комфорт, здоров’я – відправні точки для вектора розвитку екоцентричного світла, який керує напрямком нашої роботи.

Етапи проектування

  • Розробка концепції
  • 3д моделювання
  • Візуалізація
  • Підбір обладнання
  • Розробка креслень (монтажних схем)
  • Авторський або технагляд за здійсненням монтажу

Особливості проектування архітектурного освітлення

Освітлення фасадів зазвичай стосується міської архітектури з високою густиною забудови, тому першочергово ми аналізуємо вплив фасадної підсвітки на середовище, її гармонію з зовнішнім (вуличним) світлом та взаємодію з внутрішнім простором нашого об’єкта: засвіти у вікна, світлове забруднення.

Архітектурне проектування здійснюємо на базі 3д моделей будівлі в навколишньому середовищі. Плануємо розташування світильників, підбираємо потужності, температуру свічення, оптики згідно з стандартами світлорозподілу.

Різниця між підсвіткою класичної і сучасної архітектури

При розробці концепції першочергово ми звертаємо увагу на насиченість архітектурних форм фасаду: колони, барельєфи, скульптури…Через власну самодостатність класична архітектура диктує нам акценти і робота світлодизайнера полягає в підкресленні форм, зберігаючи естетичний баланс будівлі.

Сучасне містобудівництво відрізняється мінімалістичними тенденціями, чіткою геометрією, великою часткою скляних елементів, що створює широке поле для творчості та реалізації сміливих візуальних ідей з використанням динамічного світла.

Саме ці особливості формують радикально різні підходи в створенні сценаріїв підсвітки та формування її ідейного змісту. Коли класичну архітектуру легко зіпсувати пересвітом, використанням недоречно яскравих елементів, то сучасну – відсутністю ідеї як такої.
Висновок – проектування архітектурного освітлення – процес, який поєднує в собі мистецтво, технології, тенденції, з урахуванням аспектів здоров’я, безпеки та комфорту.

image Поділитись