Проектування. Зовнішнє освітлення - CTS - Проектуємо та втілюємо в реальність

Проектування. Зовнішнє освітлення

Людиноцентризм та здорове освітлення

Бути на крок попереду, передбачати та задавати тренди – ось що є рушійною силою роботи нашої команди.
Позиція ЦТС – проектування освітлення, яке не втратить своєї актуальності через мінливість “модних” тенденцій. Безпека, комфорт, здоров’я – відправні точки для вектора розвитку екоцентричного світла, який керує напрямком нашої роботи.

Принципи проектування зовнішнього освітлення

Проектування та підбір відповідної матеріальної бази дозволяють нам уникнути найпоширеніших помилок – шкідливого рівня яскравості, дискомфортних кольорових температур, нерівномірності, засліплення водіїв на проїжджій частині та пішоходів на вулицях чи прибудинкових територіях.

Першочергово ми імітуємо середовище. Зображаємо будівлі, проїжджу частину, зелену зону, враховуючи висоту крони дерев, адже світлове засмічення негативно впливає не лише на нас з вами, а й на здоров’я та міграцію місцевих тварин та птахів. Відштовхуємось від технічних норм ДБН, EN міжнародних стандартів LEED та BREAM.

Кінцевий результат – комфортне світло, яке естетично вплітається в специфіку інфраструктурного та архітектурного середовища міста.

Етапи проектування

  • Розробка концепції
  • Моделювання
  • Візуалізація
  • Підбір обладнання
  • Розробка креслень (монтажних схем)
  • Авторський або технагляд за здійсненням монтажу

Різниця між проектуванням міського та заміського зовнішнього освітлення

Найвагомішою різницею є розрахунок яскравості дорожнього полотна. Коли в місті дорогу підсилює освітлення пішохідних зон, то заміські зони потребують максимально “самодостатньої” матеріальної бази. Водночас світлорозподільні елементи мають формувати якісну видимість без утворення світлового забруднення, пересвітів та засліплення.

Висновок: зовнішнє освітлення є невід’ємною частиною формування здорових міст та міжміської інфраструктури, які напряму впливають на стан екології. Наші проекти цілком відповідають еко-/технічним вимогам середовища та гармонійно доповнюють естетичну складову простору.

image Поділитись