ЯК ВИБРАТИ ДЛЯ СВОЄЇ КОМПАНІЇ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ ОСВІТЛЕННЯ? - CTS 💡Центр технічного світла💡 - Проектуємо та втілюємо в реальність
До списку статей

ЯК ВИБРАТИ ДЛЯ СВОЄЇ КОМПАНІЇ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ ОСВІТЛЕННЯ?

image 19.01.2021

Правильний світлотехнічний проект і підбір оптимального освітлювального обладнання можуть підвищити продуктивність і працездатність. Світло впливає на емоції і фізіологію людини, допомагає зберігати здоров’я співробітників і стимулювати творчий процес. Витрати компанії на якісне освітлення окупляться сторицею. Особливо актуальним є питання правильного освітлення в офісі в холодну пору року, коли більша частина життя проходить в умовах штучного освітлення.

Разом із запитом на комерційну пропозицію по освітлювальному обладнанню запропонувати компанії постачальнику порахувати світлотехнічний проект відповідно до типу приміщення, робочих зон, ідей дизайнера, тоді частина відповідальності за якість світла ляже на постачальника, він не буде пропонувати найдешевші і неякісні рішення.

Дати чітке технічне завдання для постачальника освітлення: освітленість на рівнях, рівномірність освітлення, рівень засліплення – UGR, пульсації світлового потоку, CRI (спектральний склад світлового поток), світловіддача lm/W, час падіння світлового потоку- LxBx характеристика, фотометрія світильника.

  • Декларація про відповідність
  • Монтажні карти
  • Паспорт світильника
  • Модель драйвера,
  • Паспорт світлодіодів
  • Фотометрію

Особливу увагу потрібно приділити нормованому часу падіння світлового потоку LxBx- характеристиці.

Вона характеризує як саме і протягом якого часу буде падати світловий потік. Наприклад L70B50 100 000 годин означає, що максимум 50% світлодіодів по проходженні 100 000 годин експлуатації можуть понизити свій світловий потік на максимум 30% або ж до 70% свого початкового потоку.

Нюанс даної характеристики ще й у тому, що компанія виробник має мати тестову лабораторію з відповідним обладнанням, та тестувати конкретну модель світильника в комплексі (світлодіоди, драйвер, корпус, тепловідвід) протягом тривалого часу (близько 1000 годин).

Тому, якщо виробник світильника не надає цієї характеристики, отже не має лабораторії, на цьому економить та випускає продукцію з сумнівним ресурсом і характеристиками. Ці важливі для якості проекту параметри дозволять Вам відсіяти випадкових виробників та постачальників і отримати якісне обладнання відповідно до Ваших потреб. Проектування освітлення в офісі краще делегувати світлотехнічній компанії, яка підбере відповідні світильники, розрахують необхідну освітленість відповідно до норм, враховуючи тип приміщення. Проектний підхід до задачі освітлення в офісі завжди враховує можливості бюджету замовника. У готовому проекті буде представлена розташування світильників, детальний список обладнання, фіктивні кольори, рівні освітленості, розрахунки енерговитрат.

image Поділитись